Infrastruktura Inwestycje Pomorze

Strategiczne inwestycje na Pomorzu wspierane przez program Polski Ład

Na Pomorzu, znane lokalizacje takie jak Miejskie Kąpielisko nad Jeziorem Klasztornym Dużym w Kartuzach czy budynek kina w Człuchowie doczekają się przebudowy dzięki środkom z rządowej puli Polskiego Ładu. Wśród planowanych projektów znajduje się również budowa nowego przedszkola w Borzytuchomiu oraz pomoc w utworzeniu Słupskiego Centrum Wsparcia. Według wojewody pomorskiego, Dariusza Drelicha, każda z tych inwestycji edukacyjnych to wielomilionowe projekty mające na celu zwiększenie komfortu pracy w szkołach i przedszkolach.

Dariusz Drelich, pełniący funkcję wojewody pomorskiego, poinformował o rozstrzygnięciu 8. edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. Dzięki temu programowi, Województwo pomorskie otrzymało ponad 1,3 mld złotych na realizację aż 270 zadań.

Jak wyjaśniał Dariusz Drelich, większość z tych zadań obejmuje przebudowę infrastruktury drogowej, ale nie tylko. Znaczna część środków z Polskiego Ładu zostanie przeznaczona na rozbudowę obiektów edukacyjnych, takich jak szkoły czy przedszkola. Wojewoda pomorski zaznaczył, że otrzymano kilkanaście dużych wniosków na tego typu inwestycje.

Similar Posts