Aktualności Zdrowie

We wspólnym staraniu przeciwko depresji: Deklaracja samorządów województwa zachodniopomorskiego

10 października, reprezentanci samorządów z terenu województwa zachodniopomorskiego spotkają się w Operze na Zamku w Szczecinie. Ich celem jest podpisanie deklaracji, która ma na celu zwiększenie wsparcia dla działań przeciwdziałających depresji. Deklaracja ta dotyczy tworzenia sieci wsparcia od dołu oraz rozszerzania edukacji na temat tej choroby.

Konferencja pod nazwą „Pomorze Zachodnie przeciw depresji” organizowana jest właśnie w Szczecinie, jako część obchodów Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego. Spotkanie zostanie poprowadzone przez dziennikarkę Justynę Dżbik-Kluge.

Organizatorzy konferencji informują, że depresja to poważna choroba cywilizacyjna. Szacuje się, że każdego roku zmagają się z nią aż 40 milionów ludzi tylko w Europie. W Unii Europejskiej około 48 tysięcy osób rocznie popełnia samobójstwo, z czego ponad połowa wcześniej cierpiała na depresję. Dane Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) mówią, że obecnie w Polsce 1,5 miliona osób boryka się z tą chorobą.

Depresja staje się coraz większym problemem nie tylko dla poszczególnych regionów naszego kraju, takich jak województwo zachodniopomorskie, ale również dla mniejszych społeczności lokalnych. Zwraca uwagę rosnąca liczba dzieci i młodzieży, które znajdują się w głębokich kryzysach emocjonalnych i coraz częściej podejmują próby samobójcze.

Similar Posts