Aktualności Atrakcje

Wielki rajd rowerowy "Na dwóch kółkach przez Pomorze Zachodnie!"

Planujesz weekendowe aktywności? Zapraszamy na wyjątkową przygodę rowerową, która odbędzie się już w najbliższą sobotę. W ramach cyklu „Na dwóch kółkach przez Pomorze Zachodnie!” organizowany jest kolejny rajd. Trasa liczyć będzie 27 kilometrów i przebiegać będzie malowniczym szlakiem Velo Baltica, prowadzącym z Dziwnowa do Łukęcina i z powrotem do Dziwnowa. Impreza jest otwarta dla wszystkich, bez względu na wiek.

Rajd rozpocznie się o godzinie 11:00, a punktem startowym będzie Aleja Gwiazd w Dziwnowie, dokładniej przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji przy ulicy Reymonta 10. Organizatorzy zapraszają na zbiórkę pół godziny przed planowanym startem.

O godzinie 11:30 planowany jest krótki odpoczynek na skwerku w Łukęcinie, przy ulicy Morskiej 36. Meta rajdu to teren rekreacyjny przy Miejskim Ośrodku Sportu i Kultury w Dziwnowie, także znajdujący się przy ulicy Reymonta 10.

Nie zabraknie również dodatkowych atrakcji. Przygotowano miasteczko rowerowe, gry i konkursy dla najmłodszych uczestników oraz poczęstunek dla wszystkich (grillowane potrawy, napoje izotoniczne, batony energetyczne). Uczestnicy rajdu otrzymają pamiątkowe medale. Planowany jest także konkurs z wiedzy o Unii Europejskiej z nagrodami rowerowymi oraz malowanie ekologicznych toreb. Dodatkowo, na miejscu będzie można sprawdzić stan techniczny swojego roweru.

Similar Posts