Infrastruktura Inwestycje Pomorze

Spotkania z mieszkańcami Pomorza na temat połączeń kolejowych do planowanej elektrowni jądrowej

Jak poinformowała firma Polskie Elektrownie Jądrowe, od 17 października rozpoczyna się cykl spotkań z lokalnymi społecznościami Pomorza. Spotkania dotyczą planów budowy linii kolejowych zapewniających dostęp do przyszłej elektrowni jądrowej. Wiadomość została przekazana przez PEJ we wtorek.

Informacje o przygotowaniu do spotkań zostały ogłoszone przez spółkę Polskie Elektrownie Jądrowe na platformie X (poprzednio znanej jako Twitter). Komunikat dotyczył budowy nowych tras kolejowych w obszarze, na którym ma powstać pierwsza polska elektrownia jądrowa – Lubiatowo-Kopalino. Zgodnie z informacją, serię spotkań informacyjnych dla mieszkańców Pomorza zaplanowano na okres od 17 października. Firma podkreśliła także, że organizatorem spotkań jest PKP Polskie Linie Kolejowe.

Planowane miejsca spotkań to Wicko, Garczegorze, Gniewino, Choczewo i Wejherowo. To właśnie tam lokalni mieszkańcy będą mieli okazję dowiedzieć się więcej na temat zmian w infrastrukturze kolejowej ich regionu wynikających z budowy elektrowni jądrowej.

Similar Posts