Aktualności Pomorze

210 interwencji straży pożarnej na Pomorzu wynikających z trudnych warunków pogodowych

Z powodu złych warunków atmosferycznych, które nawiedziły województwo pomorskie, strażacy byli zmuszeni do interwencji aż 210 razy tylko we wtorek. Informacje o tych zdarzeniach przekazała straż pożarna. W następnym dniu, czyli w środę, liczba interwencji wyniosła już 65.

Młodszy kapitan Jakub Friedenberger, pełniący funkcję rzecznika prasowego Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku, podał w środę informację o zanotowaniu 210 zdarzeń związanych z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Wydarzenia te miały miejsce we wtorek i rozpoczęły się o godzinie 8:00, kończąc się o 21:00.

Friedenberger dodał, że większość z tych interwencji wiązało się z zalaniem dróg, piwnic oraz posesji. Tylko kilka przypadków było powiązanych ze skutkami silnych wiatrów.

Najwięcej działań wymaganych od strażaków zaobserwowano w następujących powiatach: kartuskim (59 interwencji), wejherowskim (50 interwencji), puckim (23 interwencje), starogardzkim i bytowskim (po 13 interwencji w każdym z nich).

W Duninowie doszło do przerwania wału, natomiast w Starkowie strażacy musieli interweniować z powodu zalanego przepustu. W środę, pomimo utrzymujących się silnych wiatrów, liczba interwencji spadła do 65.

Similar Posts