Aktualności Kronika policyjna

Zdemaskowanie gangu złodziei luksusowych pojazdów

W ciągu dwóch ostatnich lat, grupa przestępcza zdołała ukraść ponad 100 samochodów i motocykli luksusowych na terenie Niemiec. Złodzieje następnie sprzedawali skradzione pojazdy w Polsce, często na zamówienie paserów, którzy wcześniej ustalili potrzebny model.

Scena z połowy grudnia 2022 roku na autostradzie A1 w miejscowości Rusocin w województwie pomorskim. Funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymują do kontroli drogowej BMW X7, którego kierowcą jest 30-letni mężczyzna. Tego samego modelu auta, trzy sztuki skradziono kilka godzin wcześniej chińskim dyplomatom spod ambasady w Berlinie. Mężczyzna za kierownicą zatrzymanego pojazdu okazał się mieszkańcem Pomorza i został aresztowany na trzy miesiące.

Szybko stało się jasne, że ta konkretna kontrola drogowa nie była przypadkowym działaniem. Pogranicznicy otrzymali bowiem informację od niemieckiej policji o możliwym kierunku przemieszczania się podejrzanego złodzieja. Wszystko to działo się w ramach międzynarodowego śledztwa skierowanego przeciwko zorganizowanej grupie przestępczej specjalizującej się w kradzieżach drogich samochodów i motocykli na terenie Niemiec.

Similar Posts