Aktualności Pomorze

Planowany Szczyt Ekologiczny w Szczecinie ma na celu promocję zrównoważonej gospodarki

Szczyt Ekologiczny, zaplanowany na 12 września w Szczecinie, ma za zadanie skupić uwagę na kwestiach związanych ze zrównoważonym modelem gospodarki o obiegu zamkniętym. Głównym celem tego wydarzenia jest przekształcenie Pomorza Zachodniego w bardziej zielony region. Inicjatywa ta ma na celu zaproszenie pasjonatów ekologii oraz specjalistów w dziedzinie ochrony środowiska na spotkania, prezentacje i warsztaty. Zarejestrowanie się jako uczestnik jest już możliwe.

Szczecin w ciągu dwóch najbliższych tygodni będzie miejscem spotkań naukowców, edukatorów i miłośników przyrody pochodzących z Pomorza Zachodniego. Będą tam też przedstawiciele aktywistów tworzących społeczne ogrody, rzemieślnicy renowujący stare sprzęty AGD, zwolennicy filozofii less waste i zero waste oraz eksperci ds. recyklingu, energii odnawialnej i zmian klimatu.

Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Olgierd Geblewicz, zaznacza, że Pomorze Zachodnie jest najbardziej zielonym regionem w Polsce. Wskazuje on na dążenia tego regionu do wykorzystania energii odnawialnej, inwestycji w transport o niskiej emisji i promocji zdrowego, aktywnego trybu życia. Co roku odbywa się tam Szczyt Ekologiczny, który nie jest jednak tylko podsumowaniem działań. Celem tego wydarzenia jest inspirowanie ludzi do większego angażowania się w ochronę środowiska, pokazywanie najciekawszych inicjatyw ekologicznych w regionie, promowanie dobrych praktyk, edukacja i dyskusja na temat globalnych i lokalnych wyzwań ekologicznych.

Similar Posts