Aktualności Pomorze

Silny atak zimy na Pomorzu

Z nadejściem Nowego Roku, Pomorze powita fale intensywnych opadów śniegu i mrozu, rozpoczynając tym samym prawdziwą zimę. Niewątpliwie, między pierwszą a drugą dekadą stycznia będziemy świadkami silnego uderzenia zimowych sił.

Co ciekawe, to jest tylko zapowiedź tego, co czeka nas w kolejnych dniach stycznia. Już w środę oczekiwana jest kolejna śnieżyca, która dotknie północne i północno-wschodnie rejony Pomorza. Śnieg zacznie intensywnie padać od samego rana, a w czwartek lokalne opady śniegu będą kontynuowane.

To potwierdza prognozy meteorologiczne, które przewidują powrót zimy do regionu Pomorza w pierwszej dekadzie stycznia. Wszystko wskazuje na to, że przed rozpoczęciem drugiej dekady krajobraz będzie pokryty śniegiem.

Prognozy dotyczące spadku temperatur również wydają się niezwykle interesujące. Oczekujemy jednego z najbardziej surowych epizodów ochłodzenia w bieżącym sezonie, z temperaturami spadającymi do dwucyfrowych wartości poniżej zera. W niektórych miejscach termometry mogą pokazać wartości poniżej -15/-10 stopni Celsjusza.

Similar Posts