Aktualności Pomorze

Prognoza drogowa na Pomorzu: błoto pośniegowe i śliska nawierzchnia na wojewódzkich trasach

Zarząd Dróg Wojewódzkich donosi, że obecnie panujące warunki na drogach województwa to głównie błoto pośniegowe oraz miejscowe śliskości. Ten stan rzeczy to wynik nieustających od wczesnych godzin porannych 3 stycznia opadów śniegu na terenie Pomorza. Intensywne śnieżenie, poprzedzone marznącym deszczem, przyczyniło się do wyjątkowo trudnych warunków na wielu trasach, które stały się skomplikowane do przemierzenia.

Dorota Bejczak, dyżurna Zarządu Dróg Wojewódzkich z siedzibą w Gdańsku, przekazała Polskiej Agencji Prasowej informacje o aktywności służb drogowych w tych trudnych warunkach. Aktualnie na drogach województwa pomorskiego działa 27 pojazdów odśnieżających i 37 maszyn walczących z gołoledzią.

Pogoda na Pomorzu pozostaje nieprzychylna dla kierowców, ze śniegiem i temperaturami oscylującymi między -2 a 0 stopni Celsjusza. Błoto pośniegowe jest obecne na większości dróg wojewódzkich, a miejscowe śliskości stanowią również problem.

Między innymi w powiatach bytowskim, gdańskim, nowodworskim, wejherowskim, puckim, starogardzkim i tczewskim dominuje błoto pośniegowe. Natomiast kierowcy poruszający się po drogach powiatów kościerskiego, kartuskiego, lęborskiego i słupskiego muszą mieć na uwadze lokalne śliskości.

Similar Posts