Infrastruktura Inwestycje Turystyka

Ekspansja lotniska Szczecin-Goleniów: Austriackie miasta Graz i Linz wchodzą do grona połączeń czarterowych

W maju 2024 roku, szczególnie w jego środkowej części, oczekiwane jest wprowadzenie nowych połączeń czarterowych umożliwiających dotarcie do Goleniowa prosto z austriackich miast Graz i Linz. Wszystko wskazuje na to, że ta propozycja air-travel skierowana jest przede wszystkim do mieszkańców Austrii. Marszałek Olgierd Geblewicz nie kryje zadowolenia z faktu, że Austriacy dostrzegli i docenili możliwości turystyczne Pomorza Zachodniego.

Podróże czarterowe będą oferowane głównie w pakiecie z organizowanymi wyjazdami, dostępnymi za pośrednictwem touroperatora Hofer-Reisen. Strona internetowa agencji powinna dać także możliwość zakupu samych biletów lotniczych, jednak opcja ta będzie dostępna wyłącznie dla klientów z Austrii.

Przedsięwzięcie to jest wynikiem inicjatywy podjętej przez austriackie biuro podróży Eurotours. Od 13 maja, linia lotnicza Avanti Air ma obsługiwać te trasy raz w tygodniu. Harmonogram lotów został ustalony w następujący sposób: start z Grazu o godzinie 9, przelot do Goleniowa, następnie do Linzu, powrót do Goleniowa i dalszy przelot do Grazu, z planowanym lądowaniem o godzinie 18.10.

Marszałek Geblewicz entuzjastycznie komentuje rozszerzenie oferty lotniska: „Jesteśmy szczęśliwi z uruchomienia nowych tras, co bez wątpienia wpływa pozytywnie na rozwój naszej bazy lotniczej”. Podkreśla także atrakcyjność turystyczną regionu, wspominając o nowoczesnych hotelach oraz bogatej ofercie dla turystów preferujących aktywny sposób spędzania czasu.

Ostatni lot czarterowy mający obsługiwać trasę między Grazem i Linzem a Szczecinem jest zaplanowany na 14 października 2024 roku.

Similar Posts