Atrakcje Historia Inwestycje

Ponad stuletni pałac na sprzedaż. Kiedyś była to perełka Pomorza!

Konkretnie chodzi o pałac w Trzcinnie w gminie Miastko. Ponad stuletni pałac z bardzo bogatą historią, jest do kupienia za bagatela, 1,8 miliona złotych. To właściwie tyle ile kosztuje stumetrowe mieszkanie w Stolicy.

Pałac rodziny von Massow został wybudowany na początku wieku XX. Niestety, już kilka lat po budowie, większą część budowli strawił pożar. Dokumenty jakie pozostały wskazują, że po pożarze pałac odbudowano i przy okazji, zmodernizowano. Pałac posiada piętro i jest zbudowany na planie prostokąta. Jego eklektyczny charakter wraz z łamanym dachem, daje niezwykłe odczucia wizualne. Od frontu widoczne są również dwa herby. Jeden przedstawia latającego smoka a drugi dwugłowego orła.

Przez lata był tu PGR, potem dom dziecka a następne ośrodek leczenia uzależnień. W końcu posiadłość trafiła w prywatne ręce i obecnie jest na sprzedaż. Cena 1,8 miliona złotych obejmuje prócz powierzchni pałacu (1700 metrów kwadratowych), również park (5 hektarów) i staw. Całość otoczona jest kamiennym murem.

Jak można przeczytać w ogłoszeniu, na terenie pałacu jest wyremontowany apartament z kuchnią i łazienką. Całość jednak nadaje się do generalnego remontu dla inwestora, który będzie miał pomysł na to pełne ciekawej historii miejsce.

Similar Posts