Atrakcje

Bytów i jego atrakcje: co warto zobaczyć?

Pomorze jest wspaniałą krainą, na terenie której każdy z nas znajdzie dla siebie coś ciekawego. Jednych zachwycą tutejsze zabytki, innych – idealne warunki do wypoczynku. Na co mogą liczyć ci turyści, którzy w czasie wycieczki po Pomorzu postanowią odwiedzić Bytów?

Bytów w pigułce


Bytów jest ciekawym celem krajoznawczych wypraw, a długa historia i malownicza okolica sprawiają, iż każdy z nas znajdzie tu dla siebie coś ciekawego. Dobre zagospodarowanie sprawia, iż tanie noclegi można tu znaleźć bez większych problemów, z kolei liczne atrakcje pozwolą nam tu spędzić wolny czas w przyjemny i pożyteczny sposób. W jaki sposób można spędzić wolny czas w tym mieście?

Na co warto zwrócić uwagę podczas pobytu w Bytowie?


Ciekawych zabytków, którym w trakcie zwiedzania Bytowa warto poświęcić swój czas, jest sporo. To miasto kusi m.in. gotycką wieżą, będącą ciekawą pamiątką po stojącym tu niegdyś kościele św. Katarzyny. Dziś wieża ta jest miejscem znanym z organizacji różnych wystaw, którym z pewnością warto poświęcić swój czas. Drugim zabytkiem, którego podczas wycieczki po Bytowie nie można pominąć, jest zamek krzyżacki, dziś wykorzystywany częściowo jako hotel, częściowo jako placówka muzealna. Warto zajrzeć na tutejszą wystawę, gdyż zgromadzone w zamkowych murach eksponaty mogą dostarczyć nam wielu ciekawych wiadomości na temat przeszłości miasta oraz jego kultury. Bytów może się też pochwalić XVII-wiecznym kościołem ewangelickim, służącym obecnie jako cerkiew. Wielkie wrażenie na turystach może też zrobić XIX-wieczny most kolejowy, po którym nigdy nie przejechał żaden pociąg. Ten ciekawy zabytek techniki zachwyca jednak swą formą i wysokością, a spacer w jego pobliżu każdemu z nas sprawi wiele radości.

Co warto zobaczyć w okolicy?


Bytów to ciekawy cel wycieczki dla każdego miłośnika historii oraz idealne miejsce dla dłuższy pobyt dla tych, którzy chcą się nacieszyć magią Pomorza. Kto znajdzie tu tanie noclegi, ten będzie mógł odwiedzić osadę Pyszno, znaną z cmentarza leśników, oraz Strugę, w której znajduje się najstarsza hydroelektrownia wodna w Europie. Dla miłośników historii nie lada gratką może się z kolei okazać wizyta w miejscowości Piaszno, na terenie której czekają takie atrakcje, jak Wioska Gotów oraz tajemnicze kamienne kręgi, które skutecznie pobudzają wyobraźnię zwiedzających.

Wizyta w Bytowie może się dla każdego z nas okazać wspaniałą przygodą, a czas spędzony w tym mieście z pewnością nie będzie czasem straconym. Tu szybko przekonamy się, że Pomorze to wyjątkowa kraina, na terenie której ciekawe atrakcje czekają na nas niemal na każdym kroku.

Similar Posts