Atrakcje Historia

Najpiękniejsze zamki Pomorza

Pomorze to niezwykła kraina, na terenie której na brak zabytków nie można narzekać. W ich gronie miejsce bardzo ważne zajmują zamki – potężne budowle, które intrygują swą przeszłością. Które z nich warto zwiedzić w trakcie krajoznawczej wycieczki po tej części kraju?

Zamek w Malborku


Ta największa twierdza średniowiecznej Europy do dziś jest symbolem potęgi państwa krzyżackiego. Wizyta na zamku w Malborku to wyjątkowa przygoda, w której warto wziąć udział przynajmniej raz w życiu. Potężny zamek zachwyca swą formą i przeszłością, a piękna okolica sprawia, że pobyt na jego terenie staje się wyjątkowo przyjemnym doświadczeniem.

Zamek w Gniewie


To kolejna warownia krzyżacka, której w czasie wycieczki po terenie Pomorza warto poświęcić nieco więcej uwagi. Czteroskrzydłowy zamek oraz piękny dziedziniec – oto najważniejsze atrakcje, z jakimi można się tu spotkać. Warto zwrócić też uwagę na nieco młodszy obiekt, stojący tuż przy krzyżackim zamku. To Pałac Marysieńki, będący jedną z ciekawszych pamiątek z czasów Jana III Sobieskiego.

Zamek w Tucznie


Wyjątkowość tego zabytku polega na tym, iż jest on jednym z nielicznych zamków rycerskich na terenie Pomorza Zachodniego, którym udało się dotrwał do naszych czasów. Piękne skrzydła mieszkalne, potężne baszty oraz malownicza sceneria – oto kolejne czynniki, dzięki którym zamek w Tucznie cieszy się sporą popularnością wśród turystów.

Zamek w Szczecinie


Wzniesiony w XV wieku jako reprezentacyjna siedziba księcia słupskiego Bogusława, jest dziś jednym z najważniejszych zabytków na terenie Szczecina. Zamek ten przyciąga swą renesansową formą oraz tak znaną atrakcją, jaką jest słynna Wieża Dzwonów.

Dobre zagospodarowanie oraz tanie noclegi, z jakich można skorzystać w tej części kraju, skutecznie ułatwią każdemu z nas zaplanowanie wyprawy w rejonie Szczecina. Pomorze to cenne zabytki, którym z pewnością warto poświecić swój czas. Znajdujące się w tej części kraju zamki to ważne pamiątki z dawnych czasów oraz atrakcje, dzięki którym urlop w Polsce może się przemienić we wspaniałą przygodę.

Similar Posts