Aktualności Infrastruktura Inwestycje Pomorze

Na Pomorzu trwają przemiany w energetyce

Wojewoda pomorski, Dariusz Drelich będzie gościem dnia Radia Gdańsk, gdzie w rozmowie z Michałem Pacześniakiem omówione zostaną kluczowe tematy dla regionu. Wśród nich znajdą się kwestie transformacji energetycznej na Pomorzu, problematyczna afera związana z wiatrakami oraz propozycje inwestycji mających na celu niwelowanie różnic rozwojowych pomiędzy poszczególnymi obszarami regionu. Rozmowa ta będzie transmitowana na żywo, o godzinie 8:30.

Na horyzoncie zarysowuje się także ważne wydarzenie polityczne, jakim jest nadchodzące głosowanie nad wotum zaufania dla rządu pod kierownictwem premiera Mateusza Morawieckiego. Pojawiły się pytania odnośnie możliwości zdobycia przez obecnego premiera potrzebnej większości parlamentarnej. Czy niskie ceny energii i ciepła powinny zostać utrzymane? I jeśli tak, kto miałby ponieść koszty? Czy możliwe jest umieszczenie turbin wiatrowych wśród budynków mieszkalnych? I czy ewentualne rozluźnienie przepisów w tym zakresie jest konieczne? A może istnieją strony, które na takich zmianach szczególnie zależy?

Śniadanie Polityków, audycja prowadzona przez Bartosza Stracewskiego, będzie miejscem dyskusji na te tematy. Wśród zaproszonych gości znajdą się Dorota Arciszewska-Mielewczyk reprezentująca Prawo i Sprawiedliwość, Wioleta Tomczak z Polski 2050, Kazimierz Kleina z Platformy Obywatelskiej oraz Aleksander Jankowski reprezentujący Suwerenną Polskę.

Similar Posts