Aktualności

Elana Toruń triumfuje nad Unią Solec Kujawski w derbach Kujaw i Pomorza

Elana Toruń, zasłużenie triumfowała nad drużyną Unii Solec Kujawski podczas 10. kolejki III ligi. W emocjonujących derbach Kujaw i Pomorza, wynik spotkania osiągnął 4:0 na korzyść Elany, czyniąc z tego potyczki zdecydowanie jednostronne.

Od pierwszych minut meczu, to właśnie drużyna toruńska miała pełną kontrolę nad jego przebiegiem. Efektem tej dominacji było otwarcie wyniku meczu przez Marcina Kościeleckiego w 39. minucie. Przed końcem pierwszej połowy, ostateczny kształt wyniku nadał piłce wprowadzonej do bramki w 45. minucie przez Damiana Lenkiewicza, kapitana toruńskiego klubu.

Drugą połowę rozpoczął nieudany rzut karny przeprowadzony przez Jaya Jaskólskiego. Dopiero w 83. minucie udało się powiększyć prowadzenie Elany, dzięki precyzyjnemu strzałowi Macieja Rożnowskiego. To jednak nie był koniec emocji – ten sam zawodnik podwyższył wynik na 4:0 strzelając drugą bramkę w ostatniej minucie meczu, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Tym samym Elana Toruń zwyciężyła w derbach z Unią Solec Kujawski, odnotowując piąte z rzędu zwycięstwo.

Po tym emocjonującym meczu żółto-niebiescy awansowali na drugą pozycję w tabeli ligowej. Na swoim boisku punkty straciła Vineta Wolin, która do tej pory zajmowała miejsce tuż za liderem grupy.