Aktualności Kronika policyjna

Policjanci w Pruszczu Gdańskim aresztują 70-letniego mężczyznę podejrzanego o maltretowanie psa

Służby policyjne w Pruszczu Gdańskim interweniowały, zatrzymując 70-letniego obywatela miasta, który był podejrzewany o dokonanie aktów przemocy przeciwko swojemu psu. Zgodnie z dostarczonymi informacjami, staruszek używał szklanej butelki jako narzędzia do znęcania się nad swoim zwierzęciem. Za popełnione czyny, grozi mu kara do trzech lat pozbawienia wolności.

„W wyniku naszych ustaleń, potwierdzono, że 70-letni mieszkaniec Pruszcza Gdańskiego maltretował swojego psa. Po interwencji funkcjonariusze policyjni zapewnili bezpieczeństwo zwierzaka, oddając go pod opiekę specjalistów weterynarii. Natomiast podejrzany został natychmiast aresztowany i przewieziony do lokalnego aresztu policyjnego” – relacjonował młodszy aspirant Karol Kościuk, pełniący funkcję Oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim.

Śledczy zgromadzili niezbędny materiał dowodowy, który umożliwił prokuratorowi postawienie formalnych zarzutów 70-letniemu mężczyźnie. Wobec podejrzanego sformułowano oskarżenie o znęcanie się nad zwierzęciem. Za takie przestępstwo, podejrzany może otrzymać karę do trzech lat pozbawienia wolności.

Similar Posts