Turystyka

Rodzinny urlop na Pomorzu? Te miejscowości warto odwiedzić!

Pomorze to wspaniała kraina, na terenie której każdy z nas może w przyjemny i pożyteczny sposób spędzić wolny czas. Jakie miejscowości warto uwzględnić w programie takiej wycieczki? Jakie atrakcje zasługują tu na szczególne wyróżnienie? Oto trzy propozycje dla tych, którzy mają zamiar wybrać się w podróż po tej części kraju, a jednocześnie chcą miło spędzić czas z najbliższymi.

Wicie


Ta miejscowość to zabytkowe domy i malownicza okolica – idealna i dla amatorów pieszych spacerów, i dla tych, którzy stawiają na rowerowe wycieczki. Blisko stąd nad morze, kuszą też brzegi pobliskiego jeziora, a kto znajdzie tu tanie noclegi, ten będzie mógł bez przeszkód cieszyć się wypoczynkiem nad wodą. Dla tych, którzy chcą w tej miejscowości spędzić wczasy z dziećmi, nie lada gratką będzie miejscowe mini zoo, na terenie którego można spędzić czas wśród świnek, królików i bocianów.

Starkowo


Choć Starkowo nie jest zbyt znaną miejscowością, warto w czasie wycieczki po Pomorzu zajrzeć na jej teren. Dlaczego? Bo w miejscu tym można spróbować pysznych śledzi, a przy okazji zdobyć wiele cennych wiadomości na temat ich połowów. Wystarczy odwiedzić Zagrodę Śledziową, w której wszystko kręci się wokół tej ryby. Miejscowość ta może się również pochwalić tradycyjnymi domami z początku XX wieku oraz gęstą siecią szlaków rowerowych, dzięki czemu staje się doskonałym miejscem na wczasy dla aktywnych osób.

Swołowo


Swołowo to jedna z ciekawszych miejscowości w rejonie Słupska, do której warto zajrzeć ze względu na zachowaną tu tradycyjną zabudowę. Najważniejszą atrakcją jest tu Muzeum Kultury Ludowej Pomorza, do którego z pewnością warto zajrzeć. Zabytkowa chata oraz kuźnia, piec chlebowy oraz kolekcja zabytkowych sprzętów rolniczych – oto atrakcje, z jakimi można się spotkać w tym miejscu. A że Swołowo urzeka też piękną okolicą, czas spędzony na terenie tej miejscowości każdemu z nas dostarczy wspaniałych wrażeń.

Kameralnych letnisk na terenie Pomorza nie brakuje, a w takich miejscowościach, jak Swołowo, Starkowo i Wicie każdy z nas będzie mógł spędzić czas w przyjemny i pożyteczny zarazem sposób. Te miejsca warto odwiedzić, szczególnie wtedy, gdy w wyprawie po tej części kraju będą nam towarzyszyć dzieci.

Similar Posts

Jeden komentarz w “Rodzinny urlop na Pomorzu? Te miejscowości warto odwiedzić!
  1. Mimo wszystko z dziećmi wybrałabym parki wodne i plaże na Pomorzu. Dzieci będą się nudzić i narzekać zwiedzając zabytki, czy inne rzeczy.

Comments are closed.