Atrakcje Noclegi

TOP 6: największe atrakcje Pomorza

Pomorze jest wyjątkową krainą, która może oczarować nas pięknymi pejzażami, przyrodniczymi skarbami oraz perełkami architektury, obok których nie można przejść obojętnie. Na jakie atrakcje warto zwrócić uwagę w trakcie wycieczki po tym regionie?

TOP 6: Hel


Pomorze to kraina wymarzona dla tych, którym marzy się relaks nad morzem. Modnych kurortów i kameralnych letnisk jest tu sporo, zatem każdy z nas znajdzie dla siebie coś ciekawego. Dla tych, którzy wypoczynek na plaży chcą połączyć ze zwiedzaniem, idealnym kierunkiem podróży stanie się Hel. Bateria Schleswig-Holstein oraz Bateria Laskowskiego to ważne atrakcje, które mogą oczarować wszystkich pasjonatów historii. Malownicza latarnia morska, Muzeum Rybołówstwa oraz Fokarium, bardzo chętnie odwiedzane przez małych turystów – oto kolejne atrakcje, z jakimi można się tu spotkać.

TOP 5: Gniew


Wizyta w Gniewie to ciekawa propozycja dla miłośników historii oraz krajoznawców stawiających na spacery po spokojnych miasteczkach. Wiekowa zabudowa sprawia, iż miasto to może na każdym z nasz robić ogromne wrażenie, podobnie jak piękne widoki na płynącą w pobliżu miasta Wisłę. Jakie zabytki cieszą się tu największym zainteresowaniem? Okazały zamek z przełomu XIII i XIV wieku oraz kościół parafialny, będący ciekawym przykładem stylu gotyckiego.

TOP 4: Bytów


Kto postawi na wypoczynek w rejonie Bytowa, ten nie będzie mógł narzekać na nudę. Malownicza okolica zachęca do spacerów, nie brak tu również ciekawych zabytków, obok których nie można przejść obojętnie. Gotycka wieża, będąca pamiątką po kościele św. Katarzyny, dawny kościół p.w. św. Jerzego oraz jeden z najpiękniejszych zamków krzyżackich, z jakimi można się spotkać na terenie Pomorza – oto atrakcje, dzięki którym nuda nikomu tu nie zagrozi.

TOP 3: Chojnice


Chojnice to piękne zabytki dawnej architektury, malownicza okolica oraz dobrze rozwinięta baza noclegowa, dzięki której miasto to stało się najlepszym punktem wypadowym na teren Borów Tucholskich. Same Chojnice mają się czym pochwalić, a lista czekających tu atrakcji jest bardzo długa. Rynek, zabytkowe kamienice oraz Brama Człuchowska, służąca obecnie jako Muzeum Historyczno-Etnograficzne – oto najważniejsze atrakcje, jakimi mogą nas oczarować Chojnice.

TOP 2: Bory Tucholskie


Pomorze, kojarzone z malowniczymi plażami i tętniącymi życiem kurortami, może nas oczarować również rozległymi kompleksami leśnymi. Do tych najciekawszych zaliczają się Bory Tucholskie, kuszące malowniczymi jeziorami i rzekami. Piesze i rowerowe wycieczki, spływy kajakowe – oto przykładowe propozycje dla tych, którzy chcą spędzić urlop w tej leśnej krainie.

TOP 1: Malbork


Zwiedzanie Malborka to wyjątkowa przygoda oraz lekcja historii, która na długo zapisze się w pamięci każdego z nas. W mieście tym nie brak cennych pamiątek z czasów średniowiecza, przy czym największym powodzeniem wśród turystów cieszy się krzyżacki zamek. Ta potężna budowla może się pochwalić wpisem na listę UNESCO, wspaniałą formą architektoniczną oraz ekspozycją muzealną, której z pewnością warto poświęcić swój czas.

Pomorze ma się czym pochwalić, a wczasy w tej części kraju mogą się dla wielu z nas okazać rewelacyjnym rozwiązaniem. Zaplanowanie dłuższego wypoczynku w tej części kraju nie jest większym problemem, gdyż na turystów czeka tu rewelacyjnie rozwinięta baza noclegowa oraz ogromna liczba lokali gastronomicznych. A że wspaniałe atrakcje czekają tu na gości niemal na każdym kroku, każdy z nas spędzi tu wolny czas w przyjemny i pożyteczny sposób.

Similar Posts

Jeden komentarz w “TOP 6: największe atrakcje Pomorza
  1. Warto odwiedzić zamek Malbork przynajmniej raz w życiu. Jest on świetnie zachowany i restaurowany, na miejscu spotkacie miłych przewodników i nie ma problemu z dojazdem.

Comments are closed.