Aktualności

Trójmiasto będzie gospodarzem XVI Ogólnopolskiego Kongresu Kobiet

W przyszłym miesiącu, we wrześniu, ogromne znaczenie dla polskiego społeczeństwa ma organizowane w Trójmieście XVI Ogólnopolskie Zgromadzenie Kobiet. Inicjatorem przedsięwzięcia jest magistrat Gdańska, który podał informacje na temat kluczowego hasła tegorocznej edycji – „Świat według kobiet”.

Wyjątkowy charakter nadchodzącego kongresu podkreśliła prof. Magdalena Środa: „To nie będzie zwykłe spotkanie. Jego wyjątkowość wynika nie tylko z tego, że odbędzie się w czasach powyborczych, ale także z faktu, iż poprzedza ono polską prezydencję w Unii Europejskiej. Co więcej, za jego organizację odpowiadają trzy kobiety-prezydentki: Gdańska, Sopotu i Gdyni, wspierane przez pana marszałka i panią wojewodę”.

Zgodnie z hasłem tegorocznego kongresu – „Świat według kobiet”, uczestniczki będą miały możliwość przedstawienia swojego punktu widzenia na różne aspekty życia społecznego i politycznego. Profesor Środa zapowiedziała liczne dyskusje na tematy ekonomiczne, ekologiczne, edukacyjne i kulturalne, podkreślając, że „sercem demokracji jest rozmowa”.

Program XVI Ogólnopolskiego Kongresu Kobiet przewiduje szereg tematycznych centrów dyskusyjnych. Uczestniczki będą miały okazję wymienić się poglądami na temat ekonomii, ekologii, zdrowia psychicznego, kultury, edukacji, międzynarodowych spraw kobiet oraz bezpieczeństwa i przywództwa kobiet.

Aleksandra Dulkiewicz, prezydentka Gdańska, zwróciła uwagę na konieczność angażowania kobiet w życie publiczne: „Musimy prowadzić rzetelną i intensywną rozmowę na temat tego, co jeszcze możemy zrobić, aby kobiety chętniej angażowały się w życie publiczne”.

Similar Posts