Aktualności Infrastruktura Inwestycje Pomorze

Audyt krajobrazowy dla województwa Pomorskiego. Dlaczego jest tak ważny?

Szacuje się, że na samym obszarze województwa pomorskiego, jest aż 189 obszarów, które można uznać w kategoriach „najcenniejsze”. Dokument ten musi wykazać każde województwo i jest związane z długo wyczekiwaną ustawą krajobrazową.

Audyt krajobrazowy to dokumenty, który musi przygotować każde województwo w Polsce. Dzięki niemu zostaną wyróżnione dla każdego regionu miejsca, które będą miały prawnie zagwarantowane bezpieczeństwo krajobrazowe. Innymi słowy mówiąc: nikt nie będzie mógł naruszyć charakteru tego miejsca, stawiając tam chociażby osiedla czy fabryki.

Pod koniec marca w Regionalnym Biurze Gospodarki Przestrzennej Województwa Zachodniopomorskiego w Szczecinie, spotkali się architekci, urbaniści, geografowie oraz specjaliści GIS. W efekcie został zakończony pierwszy etap prac. Teraz pora na kolejne. Nie da się ukryć, ze dobrze zachowany, pierwotny krajobraz to coś, czego na świecie jest coraz mniej. Aby więc zatrzymać niebezpieczne trendy, powstała ustawa krajobrazowa oraz właśnie audyty.

Similar Posts