Aktualności Kronika policyjna

Nastolatek rani nożem trzech kolegów w Żukowie: incydent zakończony zatrzymaniem przez policję

W mieście Żukowo, położonym w powiecie kartuskim na terenie województwa pomorskiego, doszło do tragicznego zdarzenia, podczas którego 17-letni młodzieniec zaatakował nożem trzech swoich rówieśników. Incydent miał miejsce w parku znajdującym się obok szkoły, do której chłopcy prawdopodobnie uczęszczali. Wszyscy poszkodowani nastolatkowie musieli zostać przetransportowani do szpitala.

Wydarzenia rozegrały się 21 czerwca, około godziny 9 rano. Czwórka nastolatków zaczęła sprzeczać się ze sobą w parku obok szkoły. Napięta atmosfera eskalowała, aż do momentu, gdy 17-latek postanowił użyć noża przeciwko swoim kolegom i uciekł z miejsca zdarzenia.

Agresor nie pozostał jednak długo na wolności. Już po kilkunastu minutach od incydentu, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach zatrzymali go na pobliskim przystanku autobusowym. Chłopiec planował ucieczkę, próbując wsiąść do nadjeżdżającego autobusu. Tę informację przekazała Karina Kamińska, rzeczniczka prasowa pomorskiej policji, w rozmowie z dziennikarzem RMF FM.

Wszyscy trzej poszkodowani, w wieku 14, 16 i 17 lat, zostali natychmiast przewiezieni do szpitala. Na szczęście, mimo poważności zdarzenia, ich życie nie jest zagrożone. Istnieją nieoficjalne informacje, zdobyte przez reportera RMF FM, według których konflikt między chłopcami mógł wynikać z kibicowskich sporów.

Na miejscu zdarzenia funkcjonariusze zabezpieczyli broń używaną przez napastnika. Obecnie trwają intensywne działania mające na celu ustalenie dokładnych okoliczności incydentu oraz jego motywów. Zawiadomiono również prokuraturę.

Similar Posts