Aktualności Infrastruktura Inwestycje

Wielki zastrzyk finansowy dla dróg na Pomorzu

Decyzją premiera Mateusza Morawieckiego, województwo pomorskie otrzyma znaczące wsparcie finansowe z Rządowego Programu Rozwoju Dróg 2023. Zatwierdzona przez niego lista zadań do realizacji obejmuje aż 95 przedsięwzięć, na które przekazane zostanie łącznie 52 916 860,76 złotych.

Dodatkowe fundusze pozwolą na realizację wielu kluczowych inwestycji, takich jak budowa bezpiecznych przejść dla pieszych, instalowanie oświetlenia na ruchliwych skrzyżowaniach czy tworzenie nowych ścieżek rowerowych. Takie działania przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa i komfortu podróżowania zarówno dla kierowców jak i pieszych czy rowerzystów.

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg przeznaczył w nowym naborze ponad miliard złotych na inwestycje drogowe w całej Polsce. Dzięki temu możliwe będzie sfinansowanie aż 1510 projektów, w tym 15 na poziomie wojewódzkim, 714 powiatowych i najwięcej – bo aż 781 – na poziomie gminnym.

Premier Morawiecki podkreślił, że to kolejny miliard złotych przekazany na ponad tysiąc i pół różnych projektów drogowych w całym kraju. Działania te mają przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa na drogach w gminach i powiatach, gdzie odnotowano najwięcej wypadków drogowych.

W wyniku realizacji programu przez ostatnie lata obserwujemy znaczący spadek liczby wypadków drogowych z udziałem pieszych. W porównaniu do roku 2008 ich liczba zmniejszyła się o ponad 10 tysięcy. To dowód na skuteczność działań z zakresu poprawy infrastruktury drogowej.

Similar Posts