Aktualności Infrastruktura Inwestycje Pomorze

Postęp w infrastrukturze drogowej na Pomorzu jako sukces partii Prawo i Sprawiedliwość

Miejscowy poseł Czesław Hoc z Kołobrzegu, reprezentujący Prawo i Sprawiedliwość, podkreśla, że jednym z najważniejszych osiągnięć rządu tej partii w naszym regionie jest rozwój infrastruktury drogowej. To on, pochodzący właśnie z Kołobrzegu, reprezentował PiS jako pierwszy na liście w wyborach parlamentarnych w okręgu koszalińskim. Jak sam zauważył, cel taki jak eliminacja obszarów o niezadowalającej komunikacji drogowej na terenie województwa został pomyślnie zrealizowany.

Hoc używa metafory mówiąc, że największym obecnie placem budowy jest środkowe Pomorze. Zwraca uwagę na nowe drogi, takie jak S11, S6, S10, które charakteryzuje nowoczesność, bezpieczeństwo i przyjazność dla użytkowników. W przeciwieństwie do sytuacji sprzed kilku lat, nie ma już mowy o marginalizowaniu niektórych obszarów poprzez brak odpowiedniej infrastruktury drogowej – dodaje.

Poseł Hoc podkreśla również, że inwestycje w infrastrukturę drogą na szczeblu lokalnym nie byłyby możliwe bez wsparcia z programów rządowych. Wyjaśnia to na przykładzie Kołobrzegu, gdzie obecnie finalizowane są prace nad modernizacją ulicy Zdrojowej – głównej arterii komunikacyjnej w dzielnicy uzdrowiskowej. Na ten cel z funduszy Polskiego Ładu zaplanowano ponad 13 milionów złotych.

Dodatkowo, informuje Hoc, zaraz po zakończeniu prac na ulicy Zdrojowej rusza kolejna inwestycja – przebudowa ulicy Jedności Narodowej w zachodniej części miasta. Prace te będą realizowane za środki z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Similar Posts