Aktualności Kronika policyjna

54-letni podejrzany o liczne przestępstwa, w tym zabójstwa i kazirodztwo, usłyszał nowe zarzuty

Mężczyzna, który jest podejrzany o trzy morderstwa oraz dwa przypuszczalne akty kazirodcze, stanął w obliczu kolejnych zarzutów. Gdańska Prokuratura Okręgowa zarzuciła mu brutalne znęcanie się nad dziećmi oraz działania o profilu seksualnym. Najstarsze z tych oskarżeń odnoszą się do wydarzeń sprzed 28 lat.

W wiejskim domu na obszarze powiatu kościerskiego w województwie pomorskim, we wrześniu 2023 roku, odkryto ciała trzech niemowląt. Podejrzenie dwóch zabójstw oraz jednego czynu kazirodczego padło na 20-letnią Paulinę G., która jest matką dwójki odnalezionych dzieci. Trzecie niemowlę jest obecnie poddane badaniom genetycznym, by potwierdzić pokrewieństwo. Drugą osobą podejrzewaną jest 54-letni ojciec Pauliny, Piotr G., który został postawiony w obliczu pięciu zarzutów. Z tej puli trzy dotyczą zamordowania niemowląt, a dwa odnoszą się do kazirodztwa. Drugi zarzut kazirodczy dotyczy innej córki mężczyzny.

Pierwsze z zarzucanych czynów miały miejsce w 1996 roku. Obecnie Piotr G. musiał stawić czoła nowym oskarżeniom, czyli znęcaniu się oraz działaniom o charakterze seksualnym. Grażyna Wawryniuk, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, wyjaśnia, że jeden z zarzutów to psychiczne i fizyczne dręczenie dziesięciu dzieci. Drugi z nich dotyczy znęcania się nad kolejnym dzieckiem, również jego córką, gdzie dochodzi także do czynów o charakterze seksualnym. Ostatni nowy zarzut odnosi się do przestępstw o naturze seksualnej popełnionych na szkodę innego potomka.

Similar Posts