Aktualności Pomorze

Projekt edukacyjny "Dobry start w przyszłość" w Szkole Podstawowej nr 1 w Drawsku Pomorskim rozpoczyna się od kwietnia

W nadchodzącym miesiącu kwietniu zaplanowano uruchomienie nowego projektu edukacyjnego skierowanego do uczniów i nauczycieli w szkole podstawowej nr 1, zlokalizowanej w Drawsku Pomorskim. To ambitne przedsięwzięcie, które ma na celu wsparcie rozwoju młodych umysłów w tej placówce.

Umowę dotyczącą finansowania tego projektu, nazwanego „Dobry start w przyszłość – wsparcie uczniów w Szkole Podstawowej nr 1 w Drawsku Pomorskim”, podpisano dzisiaj. Realizacja inicjatywy będzie prowadzona przez dwa kolejne lata, a za jej koordynację odpowiedzialna będzie gmina Drawsko Pomorskie we współpracy z MAŁYM INŻYNIEREM Ewa Bednarek.

Marszałek Województwa przekazał na ten cel środki rzędu 71 milionów złotych, pochodzące z Funduszy Europejskich dla Pomorza Zachodniego. Te fundusze są przeznaczone na różnego rodzaju działania edukacyjne, obejmujące zarówno edukację przedszkolną, jak i szkolnictwo ogólne.

Drawsko Pomorskie jest jednym z miast, które z powodzeniem ubiegało się o dofinansowanie swoich projektów edukacyjnych. Pierwsze umowy z beneficjentami były podpisywane we wtorek i środę w różnych miejscowościach, takich jak Recz, Choszczno, Mirosławiec, Czaplinek, Drawska Pom (w Urzędzie Miejskim i Starostwie Drawskim) oraz Połczyn-Zdrój.

Similar Posts