Aktualności Infrastruktura Pomorze

Na Pomorzu droższy egzamin na prawo jazdy. Sprawdź o ile więcej zapłacisz!

Prawo jazdy to coraz większy luksus, na który nie każdy może sobie pozwolić. Nowelizacja ustawy Prawa o ruchu drogowym z 2011 roku nałożyła na Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego obowiązek podwyżek opłat za egzamin na prawo jazdy. Co tu dużo mówić, tanio nie jest.

250 złotych – tyle osoba, która chce zdawać egzamin praktyczny na prawo jazdy na Pomorzu. Jak mówi dyrektor WORD w Toruniu, Marek Staszczyk, nie było dodatkowego ruchu, aby zdążyć przed podwyżkami. Kursanci o planowanych podwyżkach wiedzieli już od dłuższego czasu. Wyższe opłaty za egzaminy obowiązują tu od 17 marca 2023 roku.

Tym samym za część praktyczną na najbardziej popularną kategorię „B” zapłacimy 50 zł za egzamin teoretyczny i 200 za egzamin praktyczny. W sumie różnica do poprzedniej ceny to aż 80 złotych. W kwestii kategorii A, A1 i A2, cały egzamin jest droższy o 40 złotych a B1 o 50 złotych. Podwyżki nie ominęły również kategorii „C”, gdzie trzeba zapłacić o 70 złotych więcej i PT – opłaty na uprawnienia do prowadzenia tramwaju wzrosły o 95 złotych.

Similar Posts