Aktualności Kronika policyjna Pomorze

Coraz więcej rowerzystów na Pomorzu. Muszą uważać wszyscy!

Nie milkną echa incydentu z rowerzystką, która nie patrząc na nikogo, mknęła chodnikiem w jednym z pomorskich miast. O włos, a wjechałaby w osobę, która wychodziła ze sklepu. Wraz z wiosną przybywa rowerów na pomorskich drogach. Trzeba jednak zachowywać maksymalną ostrożność!

Rowerzysta lub inna osoba poruszająca się na urządzeniu transportu osobistego, może jeździć po chodniku, którym poruszają się piesi tylko pod warunkiem, że dostosuje się do prędkości, z jaką poruszają się tam osoby spacerujące. W przeciwnym razie rowerzysta może otrzymać mandat karny w wysokości do 300 złotych.

Co więcej, gdy rowerzysta nie ustąpi pierwszeństwa pieszemu na oznakowanym przejściu przez jezdnię, musi liczyć się z mandatem w wysokości od 50 do aż 500 złotych. Warto również pamiętać o światłach, szczególnie po zmroku. Zgodnie z obowiązującym prawem, rower musi mieć przynajmniej jedne działające światła.

Piesi z kolei muszą zachować szczególną ostrożność i nie wchodzić na teren, który jest oznakowany jako droga dla rowerów.

Similar Posts