Pomorze Turystyka

Jakie miejscowości leżące nad Bałtykiem warto zwiedzić?

Morze Bałtyckie przyciąga rzesze turystów z całej Europy.

Warto wiedzieć że nad polskim morzem oprócz tych największych i najbardziej znanych miast jak np. Gdynia czy Gdańsk leży również wiele mniejszych ośrodków miejskich do których warto zajrzeć.

Jakie miejscowości warto odwiedzić podczas pobytu nad Morzem Bałtyckim?

Niechorze jest miejscowością do której z pewnością warto zajrzeć. Warto wiedzieć że w tym malowniczym miasteczku znajdą coś dla siebie zarówno młodzi ludzie jak również seniorzy. Rodzice z dziećmi będą z pewnością zachwyceni gdyż atrakcji dla maluchów nie zabraknie, z pewnością będą to:

  • park linowy Pobierowo;
  • tor quadów;
  • Paintball Splatmaster;

Seniorzy z wielką przyjemnością korzystają z 'Ciuchci Retro’. Bardzo polecane jest by wybrać się do Trzęsacza obejrzeć tamtejsze ruiny kościoła jak również złożyć wizytę w kościele św. Stanisława. Jeszcze więcej informacji o ciekawych atrakcjach turystycznych znajdziesz w portalu https://www.niechorze24.pl/.

Turyści chwalą sobie ponadto Świnoujście, Jastrzębią Górę, Władysławowo, Jarosławiec, Pobierowo, Rowy czy Białogórę. Każda z tych miejscowości jest z pewnej przyczyny warta odwiedzenia, W Jarosławcu warto wybrać się na plażę oraz obejrzeć tamtejszy pomnik rybaka natomiast np. w Rowach każdy fascynat historii ale również każda osoba chcąca zaszczepić pasję do historii maluchom powinna obejrzeć pozostałości średniowiecznego gródka jak również neoromański kościół.

Warto podkreślić, że Morze Bałtyckie jest piękne o każdej porze roku, tak więc nie warto ukierunkowywać się że jedynie latem można się tam udać, równie dobrze można zimą gdyż co turyści wielokrotnie podkreślają można wtedy dojrzeć jeden z najpiękniejszych, najbardziej niezwykłych widoków, co za tym idzie zachwycić się nim i zapamiętać.

Similar Posts