Aktualności Kronika policyjna Pomorze

Kiosk w Bytowie na celowniku policji: grzywna za sprzedaż nikotyny i energetyków nieletnim

Za sprzedaż wkładów do e-papierosów zawierających nikotynę oraz napojów pobudzających dwóm szesnastolatkom, właściciel kiosku zlokalizowanego w Bytowie może zostać ukarany sankcją finansową wynoszącą kilka tysięcy złotych. Mężczyzna przyznał się przed funkcjonariuszami policji, że nie dokonał weryfikacji wieku chłopców dokonujących zakupu.

Niecodzienna sytuacja miała miejsce w czwartkowy dzień. Jak poinformowały służby prasowe Komendy Policji w Bytowie, patrolujący miasto funkcjonariusze zauważyli młodzież kupującą produkty zawierające nikotynę oraz napoje energetyzujące w jednym z lokalnych kiosków.

Legitymowani przez policję nastolatkowie okazali się być w wieku 16 lat. Tym samym, naruszyli obowiązujące przepisy prawne, które zezwalają na zakup tego typu produktów tylko pełnoletnim osobom.

Policjanci otrzymali od sprzedawcy przyznanie do błędu. Mężczyzna potwierdził, że nie zweryfikował wieku chłopców i sprzedał im produkty, które są dla nich zabronione – takie informacje przekazała bytowska policja.

Na miejsce zdarzenia wezwani zostali rodzice chłopców. Sprawa sprzedaży wyrobów zawierających nikotynę oraz napojów energetyzujących osobom nieletnim ma teraz trafić do sądu rodzinnego, który rozpatrzy sprawę dwóch szesnastoletnich chłopców. Tymczasem, właściciel kiosku musi liczyć się z konsekwencjami w postaci grzywny wynoszącej nawet kilka tysięcy złotych.

Similar Posts