Aktualności Infrastruktura Pomorze

Mobilny Senior: Półroczny bilet za jedyne 10 zł dla seniorów w województwie pomorskim

Województwo pomorskie zamierza wprowadzić nowy rodzaj biletu o nazwie „Mobilny Senior”. Ta oferta będzie dedykowana dla osób, które przekroczyły 70 rok życia i umożliwi im korzystanie z pociągów firmy PKP SKM i Polregio na terenie całego województwa. Najciekawszym aspektem tej oferty jest jej cena – jedynie 10 złotych za pół roku podróży.

Bilet „Mobilny Senior” zostanie wprowadzony jako część Taryfy Pomorskiej. To ciekawe rozwiązanie zapowiedział marszałek województwa, Mieczysław Struk. Wszystko wskazuje na to, że opcja ta pojawi się w sprzedaży już od 28 marca.

Warto podkreślić, że Pomorze to region, który szczególnie intensywnie korzysta z transportu kolejowego. W roku 2023 liczba pasażerów przewiezionych przez pociągi na tym terenie wyniosła aż 65,6 miliona. Statystyczny mieszkaniec tego województwa korzysta z pociągu średnio 26 razy w ciągu roku, co stanowi rekord na tle innych regionów Polski.

Nowa oferta biletowa ma szansę przyciągnąć jeszcze większą liczbę pasażerów i ułatwić podróżowanie seniorom. Będzie to doskonała okazja do odkrywania atrakcji naszego regionu w komfortowych warunkach.

Similar Posts