Turystyka

Wakacje nam morzem, czy w górach ? Odwieczne dylematy

Przed zbliżającymi się wakacjami nasze odwieczne pytanie brzmi: W góry, czy może jdnak nad morze? Każda osoba, każda rodzina lubi inną aktywność. Jedni spędzają wakacje na leżeniu na słońcu, drudzy zaś wolą spędzić je bardziej aktywnie. Wyjazd w góry jest idealny dla osób lubiących spacery, wycieczki rowerowe i wszelkiego typu pochodne aktywności, wyjazd nad morze natomiast jest dla osób które cenią sobie wypoczynek mnej aktywny, leżenie na plaży, delikatne spacery, czy wyjście nocą do klubów. Wyjazd nad morze napewno będzi lepszą alternatywą dla rodzin ktore posiadają małe dzieci, a takie z pewnością nie odnalazły by się jeszcze na szlakach górskich.

O dylemacie turystów

Jeżeli chodzi o pogodę, no to ta niestety jest jedną wielką loterią. Jeżeli chodzi o miejsca do zwiedzania zarówno w jednym jak i drugim miejscu znajdzie się coś ciekawego.

Kwestie zdrowotne wyjazdu w góry.

Wyjazd w góry jest idealny dla osób cierpiacych na astmę oraz różnego rodzaju dolegliwości reumatyczne. Wyjazd w góry pozytywnie wpływa na nastój dzięki malowniczym krajobrazą, wycieczki i spacery poprawiają sprawność fizyczną. Taka wycieczka może mieć negatywny wpływ głównie dla osób cierpiących na nadciśnienie, czy migrenowe bóle głowy. Spowodowane może być to zarówno klimatem jak i wysiłkiem fizycznym towarzyszącym takiej wycieczce.

Kwestie zdrowotne wyjazdu nad morze.

Jak wiadomo morskie powietrze zawiera niezwykle wartościowy składnik jakim jest jod, jest on bardzo potrzebny osobom z niedoczynnością tarczycy oraz kobietom w ciąży. Morskie powietrze idelane jest dla osób mających prolemy z układem oddechowym, ale również alegrików dla których czyste powietrze sprawia zmniejszenie możliwości infekcji, czy odczuwania skutków alergii. Kąpiele w morzu  hartują organizm, ponadto szum morza pozytywnie wpływa na nerwy. Jeśli chcemy zaczerpnąć tych korzyści z wyjazdu nad morze, to na pewno warto sprawdzić więcej o planowaniu wyjazdu nad Morze Bałtyckie.

Wybór jest bardzo trudny dlatego musimy podzielić kartkę, wypisac za i przeciwy i wybrać idealny wyjazd dla nas.

Similar Posts