Pozostałe

Kto w Trójmieście zarabia najlepiej?

Wraz ze wzrostem cen w sklepach wydaje Ci się, że zarabiasz za mało? Porównaj swoje zarobki z wypłatami pracowników najbardziej dochodowych branż w Trójmieście i zastanów się, czy nie warto poszukać nowego pracodawcy…

Wynagrodzenie w najbardziej dochodowych branżach

Średnie wynagrodzenie w Polsce oscyluje na poziomie 6 tys. zł, co dla wielu Polaków wydaje się zaporową stawką. Mimo to na portalu gowork.pl bez problemu można znaleźć oferty na tym poziomie, a nawet znacznie go przekraczające. Sprawdź tutaj, czy znajdziesz coś dla siebie, a my poniżej prezentujemy najbardziej dochodowe branże.

Trener IT

Research najbardziej dochodowych branż jest utrudniony, gdyż wiele firm nie podaje pułapu cenowego. Niemniej programiści i specjaliści z branży IT mogą liczyć na niezmiennie wysokie wynagrodzenie. Znaleziona oferta dla trenera IT daje nadzieję na stawkę za godzinę dochodzącą nawet do 200 zł za dzień i jest to zdecydowanie nasz faworyt.

Business Development Manager

Umiejętności przywódcze, doskonały warsztat handlowca i umiejętność odnalezienia się w niszowej branży gwarantuje przychody na poziomie do 10 tys. zł przy umowie B2B. Naturalnie w takiej sytuacji musisz liczyć się z koniecznością odliczenia podatków na poczet własnej działalności, ale praca daje spore możliwości rozwoju i przyzwoite wynagrodzenie.

Korepetytor

Dość nieoczekiwanie na liście najbardziej dochodowych zawodów znajduje się korepetytor przedmiotów humanistycznych. Jego wynagrodzenie wynosi do 50 zł za godzinę, choć grafik pracy musi być dość elastyczny. W świetle nieustannych protestów nauczycieli, nasuwa się pytanie, czy nie warto część etatu poświęcić pracując jako korepetytor?

Gdzie jeszcze w Trójmieście można dobrze zarobić?

Wysokie zarobki oferują również firmy spedytorskie, transportowe, właściciele klubów nocnych i biura projektowe. Niektóre z nich wymagają własnej działalności, inne pracy w nocy lub w delegacji. Powszechnie dostępne oferty, które pozwalają mieć nadzieję na godziwe wynagrodzenie, zawierają zatem obwarowania, z którymi dobrze jest się zapoznać.

Taxi i dowóz zamówień do domu

Szczególnie powszechnie stały się ostatnio ogłoszenia oferujące pracę dla kurierów i taksówkarzy. Firmy takie jak Bolt, Glovo czy Uber nieustannie poszukują pracowników, w temacie ogłoszenia kusząc wysokimi zarobkami. Warto pamiętać, że za swoje usługi prowizję pobierają zarówno partnerzy, jak i operatorzy aplikacji. Warunkiem wykonywania przewozów jest też posiadanie własnego samochodu i działalności lub podpięcie się pod tzw. „Partnera”. Po przeliczeniu okazuje się, że wysokich zarobków lepiej szukać w branżach specjalistycznych, chociażby w wymienionej wcześniej branży IT.

Czy w Trójmieście można dobrze zarobić?

Statystyki pokazują, że wynagrodzenie w Trójmieście stoi na wysokim poziomie. Ogłoszenia w Internecie również potwierdzają możliwość znalezienia dobrze płatnej pracy. Posiadając specjalistyczne umiejętności warto zapoznać się też z ofertami, w których wynagrodzenie nie jest z góry określone. Takie ogłoszenie może okazać się żyłą złota, jeśli uda Ci się przekonać do siebie pracodawcę.

Similar Posts