Atrakcje

 Atrakcje Krakowa 

Większość z nas zna Kraków jako miasto pełne zabytków architektonicznych, historii żydowskich oraz muzeów. W przeważającej części tak właśnie jest, ale Kraków to także inne atrakcje i miejsca, które warto odwiedzić.

Zielony Kraków

Pomimo tego, że Kraków jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych miast zimą pod względem powietrza, to jest jednocześnie miastem, które posiada jedną z największych liczb parków i zieleńców. Zieleń jest nawet w centrum miasta. Mamy tu na myśli Planty Krakowskie, które powstały w latach 1822-1830. Jest to park miejski zlokalizowany wokół Rynku Głównego. Jego położenie nie jest przypadkowe, gdyż powstał na zburzonych murach obronnych miasta. Przed powstaniem parku okoliczni mieszkańcy mocno zanieczyścili ten teren ściekami i śmieciami komunalnymi. To był moment przełomowy i ówczesne władze postanowiły zrobić z tym porządek.

Ogród Zoologiczny

Kraków może również pochwalić się jednym z największych w Polsce ogrodów zoologicznych. Jest on niezwykłym miejscem głównie ze względu na jego położenie. Zoo znajduje się na obrzeżach miasta na Wzgórzu Pustelnik. Otacza go Lasek Wolski, który powoduje, że w ogrodzie można odpocząć od zgiełku miasta i jego hałasu. Jest tam niezwykle spokojnie i cicho. Ciszę zapewnia również fakt, że parkingi dla odwiedzających są zlokalizowane z dala od samego ogrodu, więc nie dociera tam cały zgiełk związany z zaparkowanymi autami. Pod bramę ogrodu można podjechać jedynie autobusem bądź taksówką.

Kraków z lotu ptaka

Położenie Krakowa na południu Polski, wiąże się z niesamowitymi widokami, jakich możemy doświadczyć z nieba bądź okolicznych wzniesień. A co powiesz na skok ze spadochronem? Może to być świetny wstęp do wieczoru panieńskiego lub kawalerskiego, albo po prostu prezent urodzinowy dla bliskiej osoby. Firmy zajmujące się organizacją takich skoków mają w swojej ofercie różne lokalizacje. Zarówno Kraków będzie świetnym miejscem dla takich atrakcji jak i północ Polski. Skoki ze spadochronem nad morzem z całą pewnością będą niesamowitym przeżyciem dla każdego, kto lubi zastrzyk adrenaliny.

Oryginalne muzea

Historia Krakowa przedstawiona w sposób oryginalny i nowoczesny z pewnością zostanie zapamiętana na dłużej niż długa historia z ust przewodnika. Takim miejscem, gdzie można w inny sposób spojrzeć na Kraków, jest jego muzeum, znajdujące się w centrum Rynku Głównego w podziemiach Sukiennic. Jest on jednym z najnowocześniejszych miejsc na mapie Krakowa pod względem pokazania przeszłości miasta. Muzeum powstało po pracach modernizacyjnych Rynku Głównego, kiedy postanowiono wymienić dotychczasową nawierzchnię. Kiedy prace rozpoczęły się na dobre, okazało się, że pod powierzchnią ziemi znajdują się resztki murów dawnych zabudowań Rynku, w których mieszkali mieszkańcy Krakowa. Muzeum w sposób przystępny i oryginalny pokazuje poszczególne etapy prac wykopaliskowych, dzięki którym można było poznać historię Rynku Głównego. Jak widzisz, Kraków jest niezwykle ciekawym miastem i warto co jakiś czas go odwiedzać, by poznawać nowe miejsca.

Similar Posts