Turystyka

Morze Bałtyckie – ciekawe fakty

Międzynarodowym popularnym kierunkiem turystycznym jest Morze Bałtyckie.

Piaszczysta plaża i liczne udogodnienia, takie jak rejsy statkiem, sporty wodne i możliwości wędkowania sprawiają, że jest to popularny wybór dla rodzin z dziećmi i osób samotnych, które chcą odpocząć w spokojnym miejscu, podziwiać wspaniałe widoki i spacerować wzdłuż wybrzeża. Jednak Morze Bałtyckie oprócz swoich nadmorskich atrakcji może zapewnić nam również bardzo interesujące ciekawostki warte odkrycia.

Bałtyk i głębiny tajemnic

W Bałtyku znajduje się ponad 100 wraków statków. Ponieważ wiele z nich to obiekty zabytkowe, zabronione jest podchodzenie do wraków i korzystanie z nich. Złamanie prawa może skutkować grzywną, a nawet karą pozbawienia wolności.

Bursztyn bałtycki

Bałtycki bursztyn jest najcenniejszym rodzajem bursztynu, ponieważ jest łatwy w obróbce. Bursztynem bałtyckim handlowano w całej Europie.

W serwisie https://www.ustkainfo.pl/ znajdziesz jeszcze więcej interesujących informacji na temat morza Bałtyckiego.

Czy wiesz, że najdłuższy most łączący oba kraje znajduje się na Morzu Bałtyckim?

Most nad Sundem łączy Kopenhagę w Danii i Malmö w Szwecji. Jego długość to prawie osiem kilometrów.

Bałtycka Wyspa Märket

Wyspa Märket jest częścią Wysp Alandzkich. Znajduje się na Morzu Bałtyckim. Jego łączna powierzchnia to 0,03 km2. Jest to najmniejsza wyspa na świecie, położona między dwoma krajami. Jedna należy do Finlandii, druga do Szwecji. Istnieją dwie strefy czasowe. Znajduje się około metrów nad poziomem morza.

W wodach Bałtyku pływają rekiny

Nie stanowią jednak żadnego zagrożenia dla ludzi na morzu. Rekiny występują powszechnie we wszystkich większych akwenach morskich na powierzchni całego globu. Jedynym gatunkiem rekina, który możemy znaleźć w Morzu Bałtyckim jest żarłacz śledziowy. Największe okazy mają do 3,5 metra długości i ważą 150-200 kilogramów.

Similar Posts