Aktualności Kronika policyjna Pomorze

Podwójny cios na pomorskich drogach: Dwa groźne zderzenia w niecałe 30 minut

Na terenie Pomorza, konkretnie w niedzielę 10 września 2023 roku popołudniu, doszło do dwóch poważnych kolizji pojazdów, które miały miejsce w krótkim czasie od siebie, niespełna pół godziny. W wyniku tych nieszczęśliwych zdarzeń, ogólna liczba osób poszkodowanych wyniosła siedem.

Pierwszy z tych tragicznych incydentów miał miejsce około godziny 16.37 w miejscowości Bolszewo, leżącej w gminie Wejherowo na terenie powiatu wejherowskiego. Doszło tam do bezpośredniego uderzenia dwóch samochodów osobowych. Na miejsce zdarzenia natychmiast przybyły służby ratownicze, w tym trzy zastępy Państwowej Straży Pożarnej. Ich zadaniem było udzielenie pomocy pięciu poszkodowanym pasażerom obu pojazdów, którzy wymagali dalszej opieki medycznej w szpitalu.

Następne dramatyczne zdarzenie miało miejsce o godzinie 17.06 w pobliżu miejscowości Korne i Łubiana, na trasie drogi krajowej numer 20, łączącej Kościerzynę z Bytowem. W tym przypadku również doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów, w których łącznie podróżowało sześć osób. Z nich dwie osoby odniosły tak poważne obrażenia, że musiały zostać przewiezione do szpitala. Na miejscu interweniowało cztery zastępy straży pożarnej, a droga była niewielka przez pewien czas. Nawet półtorej godziny po zdarzeniu na tym odcinku drogi obowiązywał ruch wahadłowy.

Policja prowadzi procedurę badania przyczyn i okoliczności obu zdarzeń.

Similar Posts