Aktualności Infrastruktura

Obchody półwiecza osiedla Zaspa i zamknięcia lotniska Gdańsk-Wrzeszcz: festyn, pokazy lotnicze i więcej

Spółdzielnia Mieszkaniowa „Młyniec” ma zaszczyt zaprosić wszystkich na uroczyste obchody dwóch ważnych jubileuszów – 50-lecia istnienia osiedla Zaspa oraz półwiecza od momentu zakończenia działalności lotniska Gdańsk-Wrzeszcz. W programie tych dwudniowych świętowania, które odbędą się dziś i jutro, zaplanowano szereg atrakcyjnych wydarzeń.

Ulicami osiedla przetoczy się festyn pełen zabawy i radości. Jego atrakcyjności dodadzą m.in. turnieje piłkarskie, podczas których będzie można podziwiać umiejętności lokalnych drużyn. Nie zabraknie również koncertów, na których wystąpią popularne zespoły muzyczne, dając mieszkańcom niezapomniane przeżycia artystyczne.

Zaplanowano także liczne pokazy oraz licytacje, które pozwolą na nieco inny, bardziej interaktywny sposób spędzenia czasu. Na biegaczy czeka szereg zawodów. Będzie to doskonała okazja do rywalizacji i zdrowego trybu życia.

W ramach obchodów odsłonięty zostanie także nowy obelisk, który upamiętni ważne dla mieszkańców osiedla wydarzenia. W programie przewidziano również promocje książek poświęconych historii Zaspy, co będzie okazją do pogłębienia wiedzy o tej części miasta.

Kulminacyjnym punktem uroczystości będzie pokaz skoków spadochronowych. Jego uroku doda przelot radzieckiego samolotu An-2, co na pewno wniesie dodatkowe emocje. Tego rodzaju atrakcje z pewnością przyciągną wielu miłośników lotnictwa.

Similar Posts