Turystyka Wycieczki

Jak zorganizować piknik na plaży?

Podczas urlopu nie ma to jak cieszyć się piknikiem na plaży. Oto 7 wskazówek, dzięki którym Twój piknik na plaży będzie tak praktyczny i higieniczny, jak to tylko możliwe.

1. Na piknik na plaży zabierz lodówkę… bez lodu

Jest to wskazówka, którą znaleźliśmy w http://www.naszsopot.pl. Minusem przynoszenia lodu na piknik na plaży jest to, że jest on krótkotrwały, a woda w chłodziarce sprawi tylko, że jedzenie będzie rozmokłe. Postaw na okłady żelowe, specjalnie na takie okazje. Zostaw je w zamrażarce na noc przed wyjściem na plażę.

2. Unikaj noszenia gorącego jedzenia

Zabierz jedzenie, które można zjeść bez podgrzewania, bo na pikniku na plaży nie będziesz miał gdzie go podgrzać. A tym bardziej nie umieszczaj gorącego jedzenia w pojemniku z innymi potrawami. Najbardziej praktyczne są kanapki lub puszki z sałatką z tuńczyka i krakersami.

 3. Uważaj na owoce

Owoce, które zabierasz na piknik na plaży powinny być zjedzone zaraz po obraniu lub pokrojeniu. Kolejna wskazówka związana z jedzeniem to nie zabieranie na piknik na plaży wstępnie pokrojonych owoców, ponieważ nie wytrzymają one długo, nawet jeśli weźmiemy je do chłodziarki lub lodówki. Staraj się, aby był już dobrze umyty, a jeśli wolisz niektóre owoce bez skórki, obierz je w momencie spożycia.

4. Nie używaj szklanych pojemników na pikniku na plaży

W miarę możliwości unikaj na plaży szklanych pojemników i zamiast nich wybieraj puszki.
Choć wino, piwo i drinki występują w szklanych pojemnikach, to używanie ich na pikniku na plaży nie jest dobrym pomysłem. W każdym wypadku, gdy jeden z nich, bardzo trudno będzie usunąć szkło z piasku. Wybierz produkty w puszkach i dobrej wielkości termos, który utrzyma wodę lub jakikolwiek napój podczas pobytu na plaży.

5. Nie zapomnij zabrać ze sobą na plażę śmieci z pikniku

Nie zostawiaj po sobie śmieci, pomoże to zachować zdrowy ekosystem plaży. To jedna z najważniejszych wskazówek dotyczących Twojego pikniku na plaży. Zabierz ze sobą worki, w których umieścisz wszystkie odpady i śmieci, a także pozostawisz je w odpowiednich śmietnikach. Jest to niezbędne, aby zadbać o ekosystem odwiedzanych plaż, a do tego konieczne jest niepozostawianie żadnych odpadów i śmieci.

Similar Posts