Pozostałe Turystyka

4 najpiękniejsze jeziora na świecie

Na świecie istnieją bardzo piękne zbiorniki wodne, których pochodzenie jest różne, podobnie jak ich kolory. Wybraliśmy dla Was jedne z najpiękniejszych jezior na świecie. To piękne jeziora, czasem pełne tajemnic. Zakątki planety, które nigdy nie przestają zadziwiać swoim ogromnym pięknem. Oto one.

1. Jezioro Nahuel Huapi, Argentyna

Jezioro Nahuel Huapi znajduje się w Argentynie, na terenie parku narodowego o tej samej nazwie. Rozciąga się na terenie dwóch prowincji, a jego największy obszar znajduje się w prowincji Neuquén, najmniejszy zaś w prowincji Río Negro.

Nahuel Huapi jest jeziorem pochodzenia lodowcowego zasilanym przez topniejący lód, jego powierzchnia wynosi 557 km2. Jezioro Nahuel Huapi ma głębokość 464 metrów, co jest dużą głębokością jak na jezioro. Wzdłuż jego powierzchni znajduje się kilka wysp, z których najważniejszą jest Isla Victoria. Jest to jezioro o błękitnych wodach i wielkiej urodzie, jedno z najbardziej atrakcyjnych miejsc w południowej Argentynie.

2. Jezioro Hillier, Australia

Jest to nie tylko jedno z najpiękniejszych jezior na świecie, ale również jedno z najbardziej uderzających ze względu na kolor swoich wód.  Kolor jeziora Hillier jest różowy, choć nie wiadomo dlaczego to jezioro ma taki kolor. Jasne jest to, że wyróżnia się ono na tle zieleni i głębokiego błękitu pobliskiego oceanu. Jezioro zostało odkryte przez ekspedycję Flindersa podczas wspinaczki na archipelag Recherche w 1902 roku.

3. Jezioro Mashu Ko, Japonia

Jezioro Mashu Ko znajduje się na wyspie Hokkaido w Parku Narodowym Akan. Jest to miejsce, które przyciąga dużą liczbę turystów. To idealne miejsce na turystykę przygodową i trekking.

Jezioro Mashu Ko to jezioro o krystalicznie czystej, ciepłej wodzie zasilane przez piękne źródła. Rajskie miejsce, choć okolica jest zamglona, więc to jezioro można zobaczyć w pełnej okazałości tylko w sezonie letnim. To jedno z najpiękniejszych jezior na świecie, otoczone pięknem i tajemnicą. Obowiązkowe miejsce, jeśli jesteś miłośnikiem środowiska i naturalnego piękna.

4. Jeziora Kelimutu, Indonezja

Tym razem nie mówimy o jednym jeziorze, ale o kompleksie trzech jezior. Jeziora Kelimutu mają swoje źródło w wulkanie o tej samej nazwie, od którego się wywodzą. Ich największe piękno polega na tym, że regularnie zmieniają kolor w tajemniczy sposób. W zależności od pory roku kolor zmienia się od zielonkawego do turkusowego błękitu. Podobny turkusowy kolor ma jezioro Turkusowe w Wolińskim Parku Narodowym.

Similar Posts