Aktualności Infrastruktura Pomorze

Zmiany w rozkładzie jazdy PKP: Nowe połączenia na kolejach dla mieszkańców Pomorza

Od niedzieli 10 grudnia, pasażerowie korzystający z usług PKP będą musieli zapoznać się z nowym rozkładem jazdy. Dla mieszkańców województwa pomorskiego najbardziej istotną zmianą będzie przywrócenie całorocznych połączeń do Zakopanego, jak również dodanie nowego połączenia do Kłodzka. Ponadto, Polregio planuje poszerzyć swoją ofertę na terenie tego województwa.

Najwięcej podróży kolejowych na jednego mieszkańca odbywa się właśnie na terenie województwa pomorskiego, stąd jest ono uznawane za najbardziej „kolejowe” w całej Polsce. Co zatem przyniesie mieszkańcom Pomorza nowy rozkład jazdy?

Po pierwsze, warto zauważyć, że liczba połączeń obsługiwanych przez PKP Intercity z i do Trójmiasta nie ulegnie zmianie. Nadal będzie funkcjonować 49 par pociągów całorocznych, a dodatkowo, sezonowo będzie kursować 10 składów – o jeden więcej niż do tej pory. W przypadku podróży z Gdańska do Warszawy, pasażerowie będą mieli do dyspozycji 22 pary połączeń całorocznych. Z kolei do Krakowa będzie kursować 15 par połączeń, do Poznania 11, do Wrocławia 7, a do Katowic 10.

Z Trójmiasta można również bez problemu odjechać za granicę. Tak jak w latach ubiegłych, będą dostępne dwa pociągi międzynarodowe kursujące na trasie Gdynia-Berlin i Gdynia-Wiedeń. Dodatkowo, sezonowo zostanie uruchomione jeszcze jedno połączenie – do Bogumina.

Similar Posts